| BogdanM275 a întrebat:

Bună ziua, acum 3 zile am plasat o comandă la altex din greșeală in valoare de 1100 de lei, pentru care am plătit cu cardul online, azi am refuzat coletul. Însă la comanda apare status comandă livrată. Firma de curierat este cargus. Întrebarea mea este îmi voi primii înapoi banii?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Altă dată nu mai comanda online din „greseala".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuia să iei comanda și să faci retur. Acum trebuie sa stai la mana lor.

| Simpatic a răspuns:

Vei primi banii cand vei returna coletulwinking

i-a legatura cu cei de la altex

https://altex.ro/contact

| BogdanM275 explică (pentru Simpatic):

Coletul nu este în posesia mea, asta este și ideea. Eu l-am refuzat, am și dovezi.

| Simpatic a răspuns (pentru BogdanM275):

Da asa este ai mentionat asta!

pai tot cu cei de la altex trebuie sa iei legatura, faptul ca ai refuzat coletul inseamna ca ai proces verbal sau cum il numesc ei!

sigur ca vei primi banii dar cei de la altex iti pot explica ce si cum