| serjinioserjinio a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o placa video Forsa geforce 9800gt 256 biti ddr3. O cumpar pentru gaming(rulez jocurile prototype, assasinss creed 1, 2, brotherood, fifa 2011, mafia2, spiderman sattered dimensions). Problema e urmatoarea:daca mi-as cumpara placa video cu memoria de 512 mb ar merge bine jocurile(adica sa nu se blocheze sau sa mearga in reluare). Deci vreau sa stiu merg jocurile pe 512 mb la placa video sau trebuie 1gb?

2 răspunsuri:
| emynem313 a răspuns:

laughing
pai ca sati mearga bine de tot iti trebuie de 1gb ca sunt jocuri la care grafica e destul de mare app Prototype e cel mai tare

| Y2k a răspuns:

Auzi nu conteaza daca e de un 1gb sau de 512 conteaza doar frecventele poate ca cea de 512 mb e mai buna.si chiar daca iti e de 512 o sati duca jocurile care le-ai enumerat tu acolo sus ca alea nu cer cine stie ce straight face. sper ca te-am ajutat bftwinking