| Trivium a întrebat:

Buna,cat ar trebui sa ma tina bateria unui Samsung galaxy ace?(scuzati categoria)

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

O formatezi tu, asa cum ti s-a zis : 2-3 cicluri descarcat-incarcat (18 ore)

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

3 zile la cumparare (sau daca n-ai prea multe aplicatii instalate pe el)
2 zile la o utilizare relativ moderata
1 zi daca il folosesti destul de mult
4-5 ore in regim de gaming

| Trivium explică (pentru greyhound):

Eu cand l-am cumparat m-am bagat dirext sa ma joc pe el iar acu bateria ma tine 3-4 ore si fara sa umblu pe el dupa am aflat ca cand l-am luat trebuia sa-l tin la incarcat 18 ore sa il descarc de tot si dupa sa il incarc complet...

| greyhound a răspuns (pentru Trivium):

Nu prea are sens ce spui (3-4 ore) decat daca bateria e defecta
Desi formatarea nu mai e o regula de nu stiu cati ani, daca vrei sa incerci poti inca sa formatezi bateria; dar s-ar putea sa fie de la procesele care ruleaza pe telefon.
Intra in task managerul ala si mai inchide din aplicatiile pe care nu le folosesti si care consuma

| Trivium explică (pentru greyhound):

Cat ma costa sa formatez bateria? Bateria va fi ca prima oare?