| anonim_4396 a întrebat:

Cat ma costa sa trimit un patut bebelusi de lemn cu curierul din Bucuresti pana in Mangalia?

6 răspunsuri:
| nukeyly a răspuns:

Firmele de curierat au siteuri cu simulator de cost, e dupa kg si volum, daca e intreg poate fi pana in 300 ron daca e demontat poate 100 ron.

| cristimihailov a răspuns:

Pune-l la tren si e mai ieftin. Vorbesti cu mesterul pe acolo. Sau la un autobuz care face cursa regulat. Vorbesti cu soferul so gata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îl demontezi, împachetezi și îl pui la CFR la mesagerie. Așa ieși cel mai ieftin.

| zilog a răspuns:

Fan courier
gen 40 lei / Kilogram daca imi aduc bine aminte

| zilog a răspuns:

Mai ieftin este la posta româna gen 11 lei / Kilogram
doar că au o manie sunt maniaci să fie pus într-o cutie sau împachetat in carton alb
daca nu e alb nu ți-l primeste
si sa nu se vada rupturi zgârieturi pe hârtia aia
sa fie perfecta si frumoasa impecabila
ca sa o poata folosi drept dovada ca nu ti-a umblat nimeni in colet
sunt maniaci sa fie impachetat in intr-o cutie alba!

| Justme12344321 a răspuns (pentru zilog):

Wow, asa mult? Astia sunt nebuni! patutul are cam 18 kg, doar ca e demontat... dar 40 lei kglaughing mai bine ma duc cu masina pana acolo, si tot mai ieftin ies, daca e asa cum spui tu.