| YoTu a întrebat:

Am nevoie de varsta de 18 ani pentru a inchiria o camera de hotel la mare?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu mergi cu familia sau in grup organizat trebuie sa ai peste 18 ani.

| mihai69 a răspuns:

Teoretic, da. Dar la cum se face la noi turism, sigur găsești un particular să închirieze fără să pună întrebări.
În cazul tău - cel mai bine întrebi la telefon, dacă zici că așa ai rezervat. Dacă omul nu vrea, măcar nu-l ții încurcat și cauți la fața locului (sau tot la telefon) altul.

| TheAce a răspuns:

In mod normal, chiar daca rezervarea se face doar cu buletinul, trebuie sa existe o persoana majora in grup. Asa spune legea. Acum, s-ar putea sa dati de un hotel cu o politica mai permisiva dar eu va sugerez sa nu va bazati pe asta. Trimiteti un mail sau sunati la hotel si intrebati cum s-ar putea rezolva problema. Sigur va exista intelegere daca faceti acest lucru din timp.

| YoTu explică:

Suntem un grup de 3 persoane si facem rezervare din Bucuresti.Am putea avea probleme acolo. sa nu putea plati, sa nu ne putem caza sau altceva?

| YoTu explică (pentru YoTu):

Putem* sau*

| suntserios a răspuns (pentru YoTu):

Daca nu e nimeni major in grupul ala e foarte probabil sa va refuze rezervarea

| Lorena_Maria_2001 a răspuns:

Da! Funda?