| IrinaMihaela15 a întrebat:

Bună dimineața! Dacă am abonament ratb(mai nou stb)nominal pe toate traseele, pot să-l folosesc si ca sa călătoresc cu liniile expres(respectiv 780 si 783)? Am văzut pe site-ul stb faptul că există și abonamentele pentru liniile expres, sau să-ți validezi călătoria cu portofoliul electronic(constând 3, 50 lei), dar merge daca am am abonament pe liniile din oraș? Nu vreau să-mi fac abonament pe liniile expres deoarece nu circul cu acestea mai mult de o data pe an

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

"Abonamentele urbane nu sunt valabile pe liniile Expres şi preorăşeneşti" --- gasesti confirmarea la subsolul tabelelor de "Abonamente lunare urbane nominale cu tarif integral şi cu tarif redus " din pagina: http://www.ratb.ro/abonamente.php

3 răspunsuri:
| wpetterssone a răspuns:

Pentru liniile expres 780 și 783, un tichet costă 3, 5 RON. Se cumpără călătorii de tip portofel electronic în valoare de cel puțin 3, 5 RON. Nu se poate călători cu linia expres plătind cu abonamentul lunar urban.

| IrinaMihaela15 explică (pentru alessia5158):

Mulțumesc! :3

| alessia5158 a răspuns (pentru IrinaMihaela15):

Cu placere!