| Madayna a întrebat:

Daca am abonament RATB pe toate liniile, mai trebuie de fiecare data cand urc in mijloacele de transport sa validez cardul?

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pentru comoditate nu, dar cei de la ratb nu-si explica de ce mijloacele sunt pline si sunt validate 5 carduri zilnic, acesta e motivul validarii; ex :in cazul unei sesizari pentru suplimentarea cu 1-2 curse pe ruta respectiva cei de la ratb apeleaza la statistica si zic cum e aglomerat autobuzul cu cei 5 calatori