| o fetitZa dulCeE :X a întrebat:

Buna mi-am cumparat azi un catelus mascul de rasa ciobanesc german si nu stiu ce nume sa ii pun. vreau cateva idei va rog. dau funtita pentru cele mai bune :* mss.

Răspuns Câştigător
| IrxnIroxyI a răspuns:

Buna! Ce spui de :
Daca vrei sa sune mai dur:
*Rex
*Max
*Lord
*King
*Trix
*Flix
*Rocky
*Bobby
*John
*Terry
*Jerry
*Scooter
*Enzo
*Andy
Daca vrei sa sune mai,, sweety''
*Azorel
*Labus
*Sasha(e nume de mascul )
*Lucky
*Jackie
*Spotty
*Scooby Doo
*Mikey
*Rookey
*Riley
*Chance
*Randy
*JJ( Jay-jay)
*Elliot
*Kyle
*Fluffy
*Puffy

Sper sa te ajute! Pe al meu il cheama Morris big grin

13 răspunsuri:
| Baiaaanca a răspuns:

Salut!
si eu am avut un caine ciobanesc german, si i-am pus numele Lucky ( se citeste Lacky). Lucky = Norocos, deci poti sa-i pui numele asa, deoarece este norocos ca l-ai cumparat si o sa aiba o stapana ca tine.
Daca nu-ti place numele asta poti pune altele : am mai avut unul Bethoven, prescurtaare Beto, iar acum am unul Rony.
Poti incerca pe siteuri cu nume, de ex: http://www.canise.ro/Cum-alegi-un-nume-pentru-cainele-tau/39/articol-11
http://www.caini-pisici.com/....../index.php
http://www.zooland.ro/Top_20___nume_masculi-4335.html

| remus a răspuns:

Eu am avut unul, cel din avatar, avea numele Tucy, de la culoarea neagra, nu-l pot uita macar ca sunt doi ani de cand a murit, a fost prietenul meu adevarat, devotat si sincer. fa-i vaccinurile necesare, ocupate de el, este foarte devotat, sa-ti traiasca si sa te bucuri de el.

| remus a răspuns:

Pastreaza funtita pentru patrupedul tau care consider ca o merita.

| ThePoet a răspuns:

Ador intrebarile astea. Chiar as vrea sa ma abonez la ele! Eu zic sa ii pui numele parosul mititel...

| pitesti a răspuns:

Servetel big grin; x

| iamaprincess a răspuns:

1. Molly
2. Poppy
3. Charlie
4. Max
5. Alfie
6. Millie
7. Jack
8. Rosie
9. Daisy
10. Ruby
11.Bruno
12. Miky
13.Totto
14.Kyle
15.Dodo
16. Oxy
17. Ozzie
18. Woody
19.Adolf
20.Arthur
21.Baron
22. Jimmy
23. Fluffy
24.Lucky
25.Ricky

| dddddadada a răspuns:

Iti alegi care vrei:

http://www.catei-de-vanzare.ro/articole/Nume-de-caini-10.html

mie imi plac numele rex, rexy, sau ranger

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

thinking Rocky, Bitzu, Bitzy, Nero, Grandy, Hector, Max, Lex, Luckylove struckNitzu Boby, BoBo, Lexin, Adnil, Ciupibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cibilan

| Bogdanmarianmgh a răspuns:

Eu am gasit aici
https://pedanny.blogspot.com/2021/04/nume-de-caini.html

Sunt foarte bune o sa îți placa

| o fetitZa dulCeE :X explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri :*

toate sunt frumoase si nu stiu cui sa dau funtita.sad

dar mai astept si altele :*

multumesc big hug

| IsJustAnIllusion a răspuns:

Daca vrei sa sune mai dur:
*Rex
*Max
*Lord
*King
*Trix
*Flix
*Rocky
*Bobby
*John
*Terry
*Jerry
*Scooter
*Enzo
*Andy
Daca vrei sa sune mai,, sweety''
*Sasha(e nume de mascul )
*Lucky
*Jackie
*Spotty
*Mikey
*Rookey
*Riley
*Chance
*Randy
*JJ( Jay-jay)
*Elliot
*Kyle

| lorena_lorenita a răspuns:

Eu i-as pune Maxy