| marina_1486 a întrebat:

Mi-am instalat Code Blocks 10.05 pe calculator si am facut o problema din caiet care stiu ca e corecta.In clipa in care dau F9 scrie asa : "problema info - Debug" uses an invalid compiler. Probably the toolchain path within the compiler options is not setup correctly?! Skipping...
Nothing to be done." Ce as putea sa fac? Sunt incepatoare si habar n-am ce setari as putea sa fac..Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ionut258 a răspuns:

Settings>compiler>reset defaults, si daca nici asa nu merge inseamna ca nu ai compilatorul descarcat il gasesti pe google (minGW) sau aici http://wiki.codeblocks.org/index.php?title=MinGW_installation
Sper ca te-am lamurit :)

1 răspuns:
| Ciubotarasu_Serban_1946 a răspuns:

Cauta solutii pe YouTube.Cauta cum intri in setari si etc...