| Elsa9 a întrebat:

As vrea sa merg la facultate, dar nu prea cunosc limbile străine. Exista facultăți, in Oltenia, unde nu se pune accentul pe limbile străine?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Dca nu mergi la o facultate de litere vei face limba straina ca optional si de obicei te ia de la 0.

| Vanesa87 a răspuns:

Nu exista facultate unde nu se invata cel putin o limba straina.este obigatoriu macar engleza.

| laSoledad a răspuns:

Intrebarea nu-i buna. Trebuia sa fie asa: "Exista viitor in Romania, in care sa nu conteze limbile straine?" laughing