| biboyq a întrebat:

Salut! La facultatea de Litere cate limbi străine se fac? As vrea sa merg undeva unde se pune accent mult pe limbile străine, ceva propuneri?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La o facultate de litere se studiază și limbi străine. La fiecare secție se pune accent pe limba studiată.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Una singura, la alegere. Daca vrei sa mergi undeva unde se pune mult accent pe limbi straine, mergi la Facultatea de Limbi Straine(la Litere studiezi Limba Romana+O limba straina)