| Deasonyka a întrebat:

Stie cineva ce salarii sunt la profi ca si lucrator comercial? Si cam cum e ce politica au? Cum se lucreaza?!? Ce valoare au bonurile de masa?

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ca start, in mod sigur salariul minim pe economie

| Deasonyka explică (pentru sierra1):

La mega aveam 15 mil

| sierra1 a răspuns (pentru Deasonyka):

Tot pe acolo sunt toate

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Deasonyka):

A fost vara-mea in probe la ei vreo 3 saptamini. Vreo 1200 RON si bonuri. Bonurile de masa au aceeasi valoare peste tot, parca 15 RON pe ziua lucrata.

| laurentiu80 a răspuns:

Du-te fata si apuca-te de vechea ta meserie : stii tu care! nu vezi ca esti pe xhamster laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru laurentiu80):

Link, te rog. In alta ordine de idei, e alegerea ei sa caute un job de-asta pentru muritorii de rind, nu fi magar. Mi se pare mai de admirat faptul ca nu alege calea cea mai facila dar cu care poate nu se simte confortabil.

| laurentiu80 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu sunt magar bre, fata e videochatista si e pe xhamster de ceva vreme. Ce naiba sa caute sa lucreze la profi, e plina de bani.

| Deasonyka explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu mai vreau la chat! Riscam sa ajung plasata de la studio in strada daca nu cunosti nu vb! Mai bine bani putini si demnitate decat bani multi si spalare de bani. Despre ce vorbim?

| împreunăfacembine a răspuns:

Minimul pe economie.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Deasonyka):

In alta ordine de idei, stii ca poti sa lucrezi de capul tau ca video chat host si sa fii in legalitate, nu? Firma cu sediu social fara activitate, iti faci contract de munca ca operator validare/introducere date, iti platesti frumos toate darile la stat (te costa cam 2500 RON pentru 1500 net si astfel esti si asigurata la sanatate si ai si "vechime" - asta daca chiar speri ca statul ne va da astora sub 45 de ani vreo urma de pensie si nu va mari varsta pensionarii la vreo 80 de ani...), si totul e ok. Ce bani mai faci peste cit am zis sus vor fi dividende si se impoziteaza cu 10%. Asta dupa ce mai scazi cheltuielile gen abonament contabilitate/HR (~300-400 RON lunar). Daca vrei te pot directiona catre o firma de contabilitate/HR/juridic care sa te ajute cu hirtiile. Ah, da, poti face si chat non-adult la o adica, in cazul in care stai bine cu engleza si poti sa tii omul de vorba si interesat fara sa dai textilele jos. Mai ales in perioada asta cu izolarea vor fi multi care pur si simplu vor vrea sa stea de vorba cu cineva. Legat de plasatul de la studio in strada, cred ca discutam de un studio de-ala vai de steaua lui, fiindca un studio bine administrat si cu fete pregatite corespunzator produce cu mult mai multi bani decat daca ar scoate angajatele "la produs" pe strazi. P.S. Imi da cineva linkul ala de la xhamster sa arunci si eu un ochi sau ce facem aici? big grin

| Seby271995 a răspuns:

Iti recomand sa incerci la Lidl sau Penny sunt salarii mult mai bune.

| laurentiu80 a răspuns:

Dar cati ani ai? Eu sunt stabilit in SUA, te mariti cu mine si te aduc aici, dupa care divortam daca nu-ti place de mine. Te pot aduce numai prin casatorie, altfel nu se poate. O sa ai job decent, te pot ajuta.