| Xenoverse1 a întrebat:

Eu vreau sa ma angajez la Profi ca lucrator comercial si vreau sa stiu cu ce se ocupa un lucrator comercial si cat este salariul pe luna? Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| ruddy a răspuns:

Daca esti int-un oras mai maricel, ar trebui sa aveti si firme de recrutare, iar ei te pot indruma pentru un job potrivit pentru tine.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde pe ce pozitie esti angajat!
Salariul este minim pe economie, peste care se adauga orele suplimentare si zilele de sambata-duminica, daca le muncesti.
Iar munca, pentru inceput probabil: carat marfa din magazie, aranjat pe raft, spalat pe jos, strans, adunat cartoanele ambalajelor, spalat galanatarul, facut ordine si curatenie in magazie, sau unde ti se va zona de activitate.
La nevoie, vine iarna, iesi la dat zapada, sters geamurile magazinului si curati pe jos, sa nu alunece oamenii.

| Xenoverse1 explică (pentru Violleta2022):

Dar oameni cu handicap angajeaza? Fiindca eu sunt o persoana cu handicap si nu am lucrat niciodata la un supermarket.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Asta poti afla numai daca te adresezi directorului de magazin.

| Xenoverse1 explică (pentru Violleta2022):

Eu am m-am mai prezentat anul trecut la alte supermaketuri precum Kaufland, Penny sau Carrefour mi-am lasat cv-ul si nr de telefon si mi-au spus ca ma vor suna, acum deja a trecut un an si nu am mai primit un apel de la supermaketuri.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Xenoverse1):

Cand esti interesat de un job la ei, treci frecvent pe acolo si-i intrebi daca s-au eliberat ceva posturi si daca nu au ceva sa-ti ofere.
In general, concurenta este mare la asemenea supermarketuri si cine le sta pe cap, primeste postul.