| GrigorieIonut a întrebat:

Am instalat un windows xp sp3 cu Tema vista... Merge foarte bine windowsul. Dar nu suport eu Genuine. Cum sa zic. Este activat cu Genuine, Ce ziceti pot sa scot genuine si sa il activez cu altceva? Astept raspunsuri va multumesc frumos. Dau funda!

3 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Se poate sterge Genuine pntru totdeauna daca ai instalat Genuine.
Iti zic cateva etape si daca le urmezi il stergi si scapi de stres:
1 C/Windows/System32
Si se dau rename la fisierele: WgaLogon.dll si WgaTray.exe de exemplu Wy.dll si Wz.exe moment in care ele nu mai pot opera.

2 C/Documents and Settings/All Users/Application Data/Windows Genuine Advantage si se da delete acestuia (Windows Genuine Advantage).

3 Start=Run= regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WI­NDOWS NT\CURRENT VERSION\WIN LOGON\ NOTIFY

Faci clic pe "+" langa tasta "winlogon". Apoi stergi fisierul (Folderul) "NOTIFY".
Tot folderul ala dai click drepta pe el si dai delete.

4 Restart la calculator si ai scapat de Genuine pentru totdeauna.

Răspuns utilizator avertizat