Întrebare recomandată | adrili10 a întrebat:

Am o întrebare.
Dacă ești angajat și te încadrezi la bursa socială ( la facultate) mai Primești bursa? Sau faptul ca ești angajat este un impediment?
Funda.

Răspuns Câştigător
| 70gabriela70 a răspuns:

Nu este un impediment. Doar ca se va calcula si salariul tau la veniturile totale ale familiei pe care le vei imparti la nr de membri in familie. Te pup

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Totalul de venituri pe care le produceti (toata familia) nu poate sa fie mai mare de 1200 lei pe fiecare membru. Spre exemplu daca sunteti 3(doar parintii si tu), si parintii tai nu lucreaza, iar tu ai un salariu net de 2000 de lei, se imparte 2000 la 3 persoane(667 lei). Deci poti avea venituri de 3600 lei daca sunteti 3 persoane, si iei bursa.