| mihairosnovat a întrebat:

am o intrebare. daca inghet anul la facultate, mai pot lua bursa sociala? multumesc.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În acel caz, NU mai ai dreptul de a primi/solicita bursa socială!

Toate cele bune.

| Kenemo a răspuns:

Din momentul in care nu mai esti legal student, bursa sociala nu se mai da. Un sfat de la mine: anunta mai bine Casa de Pensii sau intreaba acolo, ca altfel o sa iti vina in continuare si peste ceva timp o sa se sesizeze iar tu o sa dai inapoi banii care i-ai primit din momentul in care nu ai mai fost student!