| Alepa a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare in legatura cu bootarea, de ce nu imi vede hdd in setup la bootare windows 7, si la xp imi da o eroare cu ca un fisier nu il poate citi are windows instalat pe el este xp dar in germana si imi cere o parola pe care nu o stiu si pe langa asta are bateria de la bios jos cu tot cu suport este desprinsa de pe placa de baza ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| bistrita1984 a răspuns:

Odata fa-ti rost de windows xp in engleza, si referitor la baterie nu stiu daca se poate lipi soclul de placa de baza, daca merge ai noroc daca nu ia alta placa

| Alepa explică:

Am windows xp si am incercat sa instalez windows 7 dar nu imi arata hdd mai exact ce partitie sa formatez imi zice doar sa scanez pentru hdd (nu imi apare nimic), iar la windows xp imi da o eroare cu ca nu poate citi un fisier oare sa fie de la CD il am de ceva vreme si laptopul nu este cam nou e din 2004 si vreau sa il fac pentru cineva si faza cu bateria el merge si fara bateria de la bios dar din cate am inteles daca nu mai am curent de loc in laptop mi se sterge setarile facute de mine vor deveni default

| badeadaniel98 a răspuns:

Pai ce windows vrei sa iti instalezi?

la windows 7 pentru bootare apesi f9 f10 f11 sau f12 si dupa aia te descurci