| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna mai exact Management turistic si comercial si ce meserie as putea avea daca absolv o facultate de acest profil?

2 răspunsuri:
| Thisismetoday1 a răspuns:

Obtinand competentele necesare, absolventii programului de master in Managemetul afacerilor in turism vor putea ocupa o varietate de posturi in cadrul:agentii de turism; lanturi hoteliere;
societati comerciale cu profil turistic; corporatii multinationale;
activitate de consulatanta in domeniul turistic; ministere si departamente de profil; organizatii internationale; cercetare, invatamant; mass-media.

| IoanaZpp a răspuns:

Poti lucra la un magazin, pe care il poti conduce, poti sa lucrezi ca management la o agentie de voiaj.