| anonim_4396 a întrebat:

Daca am terminat un liceu de fililogie pot merge la facultatea de asistenta medicala generala?
Nu am prea facut biologie in liceu

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Exista ceva numit `pregatire`. Se practica foarte des inainte de facultate si bac

| VortexLuz a răspuns:

Poate vrei să zici "filologie" nu "fililogie"... Nu are nici-o legătură profilul din liceu cu alegerea unei facultăți. Poți fii și la profil mecanic și să te duci să studiezi la drept. Atâta timp cât ai luat bac-ul si ai medie de intrare nu văd care ar fi problema.