| WorldOfTheSkate a întrebat:

Geanta de umar sau ghiozdan in clasa 7? am stat cu ghiozdan din clasa 1 si m-am c-am plictisit,am vazut la angro o geanta maree si incapatoare, ce ziceti sa-mi iau?

4 răspunsuri:
| oHarryo a răspuns:

Pentru sanatatea ta iti propun sa ramai la ghiozdan, greutatea distribuita doar pe un umar va avea efecte negative asupra coloanei tale vertebrale.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Ramai la ghozdan. Cu geanta pe un umar risti sa faci scolioza si te asigur ca nu vrei.

| Idc12345 a răspuns:

Am colegi care au probleme cu coloana din cauza gentilor de umar.Parerea mea e ca mai bine sa ramai cu ghiozdanul

| minda23 a răspuns:

Ghiozdan, deoarece:
1. O sa ai multe carti si n-o sa-ti aibe loc in geanta.
2. Daca o sa porti geanta greutatea va cadea pe un singur umar, iar coloana o sa ti se deformeze (poate lua forma literei S, scolioza)