| petertb a întrebat:

Nu-mi pot accesa laptopul (IBM). Ecranul se vede in patratele chiar si inainte de a initializa windows-ul. Idei?

3 răspunsuri:
| asman a răspuns:

E de la placa video, ori s-a defectat, ori e din cauza prafului acumulat.
Deschide carcasa si curata bine de praf cu o pensula fina peste tot. S-ar putea sa-si revina dupa aceasta procedura.

| petertb explică (pentru asman):

Si daca nu?

| asman a răspuns:

Daca nu isi revine, trebuie sa mergi cu el la cineva care se pricepe (service). Poate de asemenea sa fie de la memoria RAM sau placa de baza, dar nu poti fi sigur pana nu il duci la un service de calculatoare.