| Ioananmt a întrebat:

Am o intrebare de ceva vreme laptopul meu are ceva apare ecranul mai mare am Windows 7 va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

S-a dilatat ecranu?! Aoleu. Ia dă un click dreapta - Properties, şi vezi pe-acolo pe la setări pune-i rezoluţia care trebuie, 1280 x 1024, sau 1024 x 768. Acuma depinde, dacă la asta te referi. happy

5 răspunsuri:
| Yugeen a răspuns:

Cum adica ecranul apare mai mare?
Vrei sa spui ca este rezolutia mai mica si "iconitele", textul si restul se vad marite si "pixel"-ate?

| anotherchild a răspuns:

Metoda I : Click dreapta pe Desktop - Screen Resolution - Alegi o rezolutie mai mica.
Metoda II : - ai nevoie de un mouse - apesi CTRL si dai in jos de rotita.
Sigur o sa mearga.
Bafta!

| mugurel021978 a răspuns:

Ai reusit?

| mirceas a răspuns:

Cu scrisul mai mare?!, daca este asa atunci in my comp click dr.la propietati schimba rezolutia ecranului in cea mai inalta si vezi ce-ai facut.