| IuliaMJJ58 a întrebat:

Bună TPU! Sunt anul 1 la Kinetoterapie UNEFS, voi începe în curând și mi-e frică rău. Am auzit că se face mult sport aiurea și se dau probe la schi și înot.
Eu sunt paralelă cu toate sporturile alea. Ce alte materii se mai fac și cât de grele sunt?
Chiar merită facultatea?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca nu-i pentru tine facultatea asta, fiindca este o facultate de Educatie Fizica si Sport, iar probele sportive de admitere la facultate sunt obligatorii si eliminatorii.

https://www.antrenoare.ro/......-atletism/

| Gabryel85 a răspuns:

Te-ai uitat în planul de învățământ? Ești sigură că se fac discipline sportive la Kineto?