| cooldognice a întrebat:

Pot sa ma înscriu și la Facultatea de Educație Fizica și la cea de Kinetoterapie? (Ambele fiind din UNEFS București) Se suprapune admiterea?
Daca de exemplu intru la cea de Sport ma pot transfera la Kinetoterapie? Dacă da, cum? Dau alte probe și test?
Dacă sunteți la UNEFS ce părere aveți de probele sportive? Adică sunt mai grele decât la academie sau militară...nota 5 pentru 7, 5 secunde la 50 m...
Care proba îți aduce garantat o nota mai mare la proba sportivă? Jocuri sportive, gimnastica sau atletism?

6 răspunsuri:
| valentina2392 a răspuns:

Nu-ti face griji de probele sportive! Ele doar te claseaza pe ce lkoc vei intra Buget- Taxa. Si nu sunt atat de grele,. Ai un traseu pe care-l gasesti si pe internet si apoi alergarea happy Si dupa primul an de facultate te poti transfera cu usurinta la kineto. Mergi la secratariat si depui o cerere si apoi in anul 2 vei fii la kineto happy

| cooldognice explică (pentru valentina2392):

Pai probele sportive nu sunt eliminaturii? Și ce traseu ai găsit tu? Cineva mi-a spus ca nu ma pot transfera pentru ca sunt 2 lucruri diferite.

| valentina2392 a răspuns (pentru cooldognice):

Vb prostii! Am fost la facultatea de efs, deci crede-ma ca stiu ce zic happy
Si cu probele sportive nu ca nu sunt elementare, doar ca dupa cum am mai zis, ele te vor baga la buget sau taxa. Nu ca nu vei intra deloc happy E bine sa-ti dai interesul, poate nu o platesti happy Si pe urma trebuie sa fii pe linia de plutire ca sa nu te transfere la taxa happy

| cooldognice explică (pentru valentina2392):

În ce an ai intrat la facultate? Am mai vorbit cu alte persoane și nimeni nu mi-a spus ce mi-ai spus tu

| valentina2392 a răspuns (pentru cooldognice):

2015 happy

| Andradasoare a răspuns (pentru valentina2392):

Cum e la facultatea de efs? Ai de dat multe probe in timpul facultatii? Sport presupun ca se face mult si greu?