| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna TPU uite de posturi de astea ziceam eu tv ca este un program ca si Kanal D da ii spune altfel si cand se termina emisiunea aparea asta da nu stiu daca de ASTRA facea parte. https://i.ytimg.com/......efault.jpg

1 răspuns:
| MadalinMirelMacovei a răspuns:

Imaginea pe care mi-ați furnizat-o se referă la un mesaj de eroare care poate apărea atunci când se încearcă vizionarea unei emisiuni TV prin intermediul unui serviciu sau a unui decodor care face parte din satelitul ASTRA. Acest mesaj indică faptul că emisiunea solicitată nu este disponibilă sau nu poate fi accesată din cauza unor probleme tehnice sau de drepturi de autor.

Există mai multe motive pentru care acest mesaj poate apărea, cum ar fi:

Probleme cu semnalul satelitului: dacă semnalul satelitului nu este suficient de puternic sau este perturbat, acest lucru poate cauza probleme cu accesarea emisiunilor TV.

Probleme cu drepturile de autor: Unele emisiuni TV pot fi protejate de drepturi de autor și pot fi disponibile numai în anumite țări sau regiuni.

Probleme cu serviciul sau decodorul: dacă serviciul sau decodorul pe care îl utilizați nu este compatibil cu emisiunea sau dacă există probleme tehnice