| MaraMărr a întrebat:

Vreau sa'mi fac un blog impreuna cu prietena mea cea mai buna si am 2 intr. : 1. Unde pot intra sa ne facem blogul? 2Ce nume credeti ca s'ar potrivi? Un nume in romana si in blog este vorba despre make up si moda, hairstyle etc happy va rog ajutor!

7 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Poti sa incerci www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un Blog ori Site GRATUIT! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video: http://www.tutorialevideo.info/? pe=3090 unde ti se explica pas cu pas cum faci.

Ca nume incercati ceva genu: make4you, hairon, 4style dar mai bine un nume in romana (daca va fi blogul tot in romana), de ex estil, custil, 4stil, doarstil, stiltotal, instil, etc.

Mult succes!

| danielcretu1980 a răspuns:

Daca nu ai un nume pentru blog, va fi o mare problema cu tot continutul. ca va fi mult de scris si nu poti cere ajutor de fiecare data pe TPU.
locatia: blogspot.com

| furios4you a răspuns:

Wordpress.com sau blogspot.com

| victoreanu a răspuns:

MaraMarr_si_prietena_ei.blogspot.com
laughing

| ganton a răspuns:

O adresa buna: 2stupidgirls.blogspot.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai bani de domeniu si hosting sau nu vrei sa dai bani pe asa ceva, va trebui sa iti faci un blog pe site-uri care oferta bloguri gratuite. Cele mai bune sint wordpress si blogspot. Wordpress nu iti da voie sa customizezi asa mult, insa are teme mai faine. Insa daca vrei la blogspot, uite un tutorial cum sa il faci http://www.tutorialepc.info/articol/cum-sa-creez-un-blog-la-blogspot-com

| Chitimus a răspuns:

Eu recomand blogspot.com. Am si eu blog de 3 ani si mi se pare cel mai usor de folosit blogspot-ul si mai usor de editat aspectul, template, optiuni etc. Wordpress-ul imi pare prea,, formal".
Ca nume, ganditi-va la ceva care sa aiba legatura cu tema, dar ceva original, ceva care sa va reprezinte, sau ceva funny. Cauta alte bloguri care au aceeasi tema si inspirate de acolo. O sa fie o chestie funny sa va ocupati amandoua de un blog. Am facut si eu o incercare cu prietena mea cea mai buna, in ceea ce privea un blog in care sa povestim verile pe care le-am petrecut impreuna si toate fazele amuzante. A fost foarte frumos pentru ca stilurile nostru in ceea ce priveste scrisul sunt complet diferite: ea scrie simplu, concret, apoape de sumbru, iar eu am tot timpul mesaje subtile printre randuri si glumite.
Si mie mi-a dat a inceput blog-ul o groaza de batai de cap, dar acum a devenit o obisnuinta sa am grija de el, fiind uneori singura modalitate sa ma trezesc la realitate sau sa ies din impasuri care imi par aproape imposibile de trecut. ^^
Have fun! si anuntati si voi care e blogul si cum se numeste/linkul, cand va hotarati. ^^