| 28roxy a întrebat:

Buna TPU vreau si eu statusuri noi! Multumesc!:X:X

45 răspunsuri:
| frikk a răspuns:

Iti dau unu comicbig grinbig grin asa ca tinetonguetongue
iubi iubi cand ma vezi online dati 2-3-5 paleme si iesi imediatrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| oangiiexl3pampamx3 a răspuns:

Iti dau eu cateva :].
1. Ea? e un model de urmat. mai poate zambii dupa tot ce i s-a intamplat.
2. Atunci cand te paraseste o fata si vrei sa te arunci pe geam, afu-ti aminte boule! Ai coarne nu aripi!
3. Inima spune : "Cui ii pasa? oh go on " iar mintea spune "Tie Proast*! laughing ".

Sper sa iti Placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai trezit la realitate, din păcate prea tarziu. Vei cere sprijinul meu, ştii bine no să mai fiu. O să rad, tu o să plângi, faci parte din filmul meu. A venit timpul să simţi ce-am simţit şi eu. devil

Mi amintesc cum ne jucam in ploaie, nu ne pasa de nimic desi problemele curgeau siroaie, desi lumea baga strambe intre noi mergeam mai departe si ii ignoram pe cei rai. Certuri si impacari deveneau chestii banale ca ne iubeam ca nebunii calcand orgolii in picioare

Mi-e dor de inca un zambet Am pus atata suflet Si nu mi-ar fi atat de greu Daca intr-o clipa rece Iar mi-ar sopti ca imi trece Si se intoarce in viata mea

Uite cum innebunesc, vorbesc singur in oglinda Las sa curga lacrimi de o iubire ce n-o sa se stinga

Ma barfesti? Stai linistita nu ma jignesti doar îmi demonstrezi cât de proasta esti!

Deschide ochii, fa 0 mica analiza, 0 s` aflii intr-o zi k ti-ai dat prietenii pentru 0 p***a!

# Eu am sa fac ce nici o femeie nu a facut pentru tine, in loc sa ma dezbrac, o sa ma imbrac foarte bine

• Si totusi` Dupã tot ce ai fãcut, mai ai si tupeu` sã-mi ceri sã te iert?

Sa faci diferenta intre alte fete si fata ta, sa stii ca toate te vor, dar niciuna nu te iubeste ca ea

Mereu s-a vorbit s-a criticat despre trecut Conteaza ce vei face azi nu ce-ai facut! /winking

Nu ma crezi in stare? Nici'o problema nu ma cred nici eu Dar fereste'te de ziua'n care o sa prind tupeu

Imi impui prea multe, Chiar daca sunt chestii marunte! Crezi ca ma vei schimba?! Asta` i doar parerea ta!

Ca doi copii vom copilari nu sunt o visatore, iubirea trece prin stomac am nevoie de f0orta pentru tot ce 0o sa fac; x`

Si o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`` ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne` orice`semn se vindeca`dupa o vreme`!

Poate ca a fost o greseala facuta de mine, dar fara intentsie`! Sincer, nu am observat ca tsi-am dat prea multa atentie`!

Dar vai, te-am intrebat a nu stiu cata oara 'te duci sau stai?'si ai optat pentru a ramane Bai, mai bine plecai!

Amintirea ta mi`e dusmanuu` cel mai de temut, sh cand dragostea vb`este parca tot pamantu`i mut!

Nu are rost.t uiti in oglinda si zici." bha esti prost " [da] "bha cum ai putut bha s o lasi sa plece? cand tu o iubesti si ea t iubeste?

Sunt udă``S-S-Sunt udă``Sunt udă ploaie, băiatu' mă îndoai``Îmi place``Î-Î-Îmi place``Îmi place aşa`` O la l``love struck

Unii chiar nu gandesc dupa tipar, de asta in viata mea declar ca`s unic proprietar

Si hai sa plecam departe! Sa uitam de toate;]Sa fim acei copii.Ce mereu se vor iubi!love struck

•Trăiesc din fantezii, visez la nebunii, e o poveste` pe care o Stiï. smug love struck

Vr sa ruleezz love struckSa fumezz love struck SA MERG PE DRUMU' PE KRE.AM MAI MERS day dreamingnu vr steess, ma cauta dess vad clar prin fumu' pe unde o sa ieess:X"

# În sfârşit am găsit pe cine trebuia ♥, el e cel care merită toată dragostea mea şi i-o voi da.♥ -

# Cand te uiti la ea, parca te uiti la soare. Simti cum inima-ti bate, din ce in ce mai tare! ♥

# Vom fi fericiti zi de zi tu-mi vei da pofta de viata daca te am pe tine, nimic nu mai are importanta happy.

# Tu m-ai lasat pentru alta, si tot tu esti acu' gelos? Tu esti prost? Nu vezi ca n-are niciun rost? raised eyebrows -

Nu-ti face griji daca esti singura, pentru ca Dumnezeu se uita la tine zicând :
" Te pastrez pentru cineva special "?

Baby uitate bine la mine, -Ma vezi bine da? Hocus pocus am disparut din viata tawinking

| Maysa a răspuns:

Se lasă din nou tăcerea în lumea mea… această linişte parcă mă asurzeşte, iar tot ce mă mai ţine în viaţă e speranţa că într-o zi îmi vei şopti că mă iubeşti… aş putea trăi asa o veşnicie…!

Dacă vei sta pe gânduri şi te vei întreba, de ce trăieşti un tainic glas îţi va răspunde: să lupţi, să speri şi să iubeşti

Se spune că vremea e frumoasă atunci când în suflet e soare. Se spune că ploaia e mai rece când în suflet te doare. Se spune că vântul nu bate atunci când iubesti?! Dar când frunzele se mişcă, să ştii doar că TE IUBESC!

Iubirea e o tiranie dulce, căci cel ce iubeşte-iubeşte de bunăvoie!

Trec prin faţa casei tale şi aş dori să îmi ieşi în cale să mă aştepţi ce mult aş vrea cum mă aşteptai cândva, trec mereu pe strada ta poate poate te-oi vedea mă opresc şi oftez un pic şi apoi plec dezamăgit…TE IUBESC

S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai ţin la tine, viaţa mea se învârte ca un zar de când nu mai eşti cu mine, nici nu ştiu ce drum să mai aleg, amintirile vreau să le şterg şi aştept un semn de ce nu vii când eu te chem…

Dacă aş fi o pisicuţă aş iubi un motănel dar aşa sunt o fetiţă şi iubesc un baieţel…

Eşti frumos, drăguţ, chipeş… dulce ca mierea dar mă deranjează faptul că nu pot fi lângă tine…

Tăcerea ta mă înfioară…o vorbă dulce de mi-ai spune aş aşeza-o la inimioară…sufletul să îmi răsune…

Aş vrea să pot… să-ţi spun ce simt… dar n-am curaj… că mă respingi…

Cel mai trist lucru în lume, este acela, că uneori sufletul ţi-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el…

Mi-a fost dat să iubesc de două ori în viaţă: prima oară te-am iubit pe tine, dar a fost o greşeală şi a doua oară este că încă îmi iubesc greşeala…

Iubirea… ce rost are să iubeşti dacă niciodata nu ai parte de ea?!

Unde eşti iubire să mă atingi unde mă doare să mă săruţi să-mi treacă să te ating să plâng pe umărul tău unde eşti când am atâta nevoie de tine?

Dacă ai fi o lacrima în ochi mei nu aş plânge niciodată. Şi chiar dacă aş face-o aş lăsa lacrimile să coboare adânc în inima mea ca să vezi cât de mult TE IUBESC!

Câte stele vor muri fără să simt? Câtă vreme va trece fără să te ating? Câte strigăte de dor se vor pierde-n vânt? Câte zile voi trăi cu tine-n gând?!

Te iubesc pentru că exişti, te iubesc pentru că mă faci să râd, te iubesc pentru tot ceea ce eşti tu, TE IUBESC pentru că TE IUBESC!

Dacă pe fiecare fulg de nea ar fi scris "Te Iubesc" şi este ceea ce simt pentru tine ar trebui să te uiţi afară să vezi că a început să ningă…

Eşti primul meu gând înainte de a mă trezi şi eşti ultimul meu gând înainte de a mă culca…

Dragostea e ca atunci când calci pe cimentul moale…. chiar dacă pleci, urmele îţi rămân acolo…

E vară, e seară iară, supărată sub cer îmi aprind o țigară. Mă retrag pe scară că începe să plouă și mă gândesc la noi 8 ore din 9.

Și vreau să-mi ia și mie tata o căsuță la periferie, să-mi strâng toți prietenii să facem gălăgie.

Ne potrivim perfect ca două mănuși. Ca să moară fetilii.

Și ne certăm, și ne certăm ca doi nebuni, dar te sărut și ne împăcăm și tu mă cerți, tu mă cerți pentru că-ți place să mă ierți.

Știu că vrei să mă oftici, când îți pui avatar cu diferite păsărici.

Asta-i pentru mine, asta-i pentru ai mei. N-am să le zic numele că se știu ei.

Să spunem că nu a fost nimic, că am plecat așa, doar să te oftic.

Trag un fum sperând că-l voi uita, dar știu bine că asta nu aprobă inima.

Mai torn un pahar și promit, că de-acum n-o să mai profit.

Ști ceva? Hai pa. M-am săturat de provocare. Pentru mine toți și-ar pune banii la vânzare.

Ce cur rotund, ce gură. Cum ziceți voi vagabonții: ''e bună, bună''.

E bună, e frumoasă, părinții ei n-ar mai trebui s-o lase să iasă din casă.

E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă, și poţi jura că nu e alta mai frumoasă.

E brunetă, e totală, e sexy, e senzuală.

Să-mi încălzești sufletu' de gheață, să împart cu tine și cafeaua de dimineață.

Nu e înger, n-are aripi. E doar actoru' principal din lumea mea cu patimi.

Și țin la tine ca la ochii mei din cap și te iubesc mai mult decât pe mine, și dacă tu pe lume n-ai fi existat să iubesc n-aș fi avut pe cine.

Nu o ai nici tu, nu o au nici alții, e genu' de fată ce nu se bagă în relații.

Hai trage-mă în piept și ține-mă-n plămâni, să fiu la tine-n cap încă două săptămâni.

Și ști și tu foarte bine ce te-așteaptă acasă. O puștoaică brunetă, blândă și periculos de geloasă.

Grupul fetelor fără obligații salută fraierele care înca mai încearcă să înțeleagă bărbații.

Dacă Albă ca zăpada apare pe-aici, tu să-i spui că sunt la bere cu cei 7 pitici.

E exact ca mine, iar asta face ca totul să meargă bine.

Ca la 14 ani, fără alcool și fără bani.

E plin de vagabonți cu suflet de fetiță, o ard în trening dar acasă port rochiță.

Eu te provoc să luăm foc. Să ne simțim ca-n rai chiar dacă-i dracu' la mijloc.

Băieții povesteau ca-ntre golani :''Să vezi ce-i fac lu' asta peste 2-3 ani''.

Ea e criminală, cu toții o știți. E cea mai indicată dintre fetele cuminți.

Priveai în ochii ei frumoși de fată rea, erai doar un copil ce nu înțelegea.

Ca să mă impresionezi te dai și bătăuș, ai bătut covoare și eventual ursuleți de pluș.

Binele meu e plecat în vacanță la mare, și în clipa asta și-o trage cu oricare.

El mă ascultă când în sufletul meu plouă, și chiar de-l supăr uneori nu-și dorește o tipă nouă.

Dacă vreodată măta îți va spune că vagabonții te învață să bei, liniștește-o spunându-i: Mamă, eu îi învăț pe ei.

La bine și la rău mă susține, e bine să ai pe cineva lângă tine.

Te înșeli în privința mea, mai mult decât te-nșală femeia ta.

Ne certăm dar apoi ne împăcăm, îți greșesc și mă ierți, te sărut și-apoi uităm.

Era o copilă cândva. Acum gândește altfel puștoaica.

Acum nu mai e cum era. Acum e puternică, știe ce vrea.

Sunt pătimașă și toți băieții să mă aibe-ar vrea, dar nu au șansă căci eu mereu voi fi numai a ta.

Se întâmplă câteodată, fumând țigarea la fereastră, de mână un băiat și-o fată, îmi amintesc iubirea noastră.

Unii îi spun viaţă, alţii destin; eu îi spun : chestia aia ce o îndulcim cu vin.

Oamenii au fost creaţi ca să fie iubiţi.Lucrurile au fost create ca să fie folosite.Dar de cele mai multe ori se întâmplă ca lucrurile să fie iubite şi oamenii să fie folosiţi.

Motivul pentru care oamenii păstrează amintirile, este pentru că ele sunt singurele care rămân la fel atunci când toată lumea se schimbă.

Mi-am dat seama că viaţa este ca un bal mascat: după ce toată lumea şi-a scos masca, distracţia s-a încheiat.

Frumoși, urâți, grași, slăbi, cu părul lung sau scurt, toți suntem oameni și suntem egali.

Chiar dacă distanță ne desparte eu mereu adorm cu gândul la tine în fiecare noapte puppy dog eyes

Single? No, I'm just in a relationship with freedom!

Are o aură ce te-atrage
Știe că o plăci
De-aia nu te lasă-n pace
E atât de tăcută
Misterul îți provoacă o privire pierdută

Îți dau un singur mesaj de adio plin de bucurie, și-ți doresc să ai parte de tot ce mi-ai făcut tu mie.

Mă sărutai pe frunte și-mi spuneai: "Ești micuța mea."; lucruri ce-nsemnau enorm cândva day dreaming.

Dă-le naibii de sentimente, am momente când n-am argumente!

Poate pentru o clipă și tu ai fost fericit, dar eu ți-am mai zis frate că totul are și-un sfârșit.

Când spun că eşti cel mai important din viaţa mea, nu îmi răcesc gura degeaba. Faptul că nu meriţi acest titlu, este altă poveste.

Ai râs de mine în tot acest timp. Oare tu erai fericit când eu plângeam? Oare tu erai bucuros de lacrimile pe care le vărsam?

Dragostea nu e niciodată mai puternică decât atunci când te face să suferi.

N-ai să te schimbi...
Degeaba timpul trece, ai fost şi ai rămas un suflet rece.

Când o fata îi cere unui baiat sa asculte o melodie, este pentru ca versurile din acea melodie sunt exact cuvintele pe care îi este teama sa i le spuna.

…….@*@*
….@*…….@* …………………………@*
.@*……………@* ………………@*…….@*
.@*……………….@*……….@*…………….@*
@*………………….@*…@*………………….@*
@*………………………*…………………….@*
.@*…………………………………………….@*
.@*……………………………………….@*
….@*………………………………….@*
…….@*………………………….@*
……….@*……………………@*
…………….@*………….@*
……………….@*……@*
………………….*.@*
……………………@
……………………*
……………………@
……………………*

| ritza200 a răspuns:

Te-ai trezit la realitate, din păcate prea tarziu. Vei cere sprijinul meu, ştii bine no să mai fiu. O să rad, tu o să plângi, faci parte din filmul meu. A venit timpul să simţi ce-am simţit şi eu.

Mi amintesc cum ne jucam in ploaie, nu ne pasa de nimic desi problemele curgeau siroaie, desi lumea baga strambe intre noi mergeam mai departe si ii ignoram pe cei rai. Certuri si impacari deveneau chestii banale ca ne iubeam ca nebunii calcand orgolii in picioare

Mi-e dor de inca un zambet Am pus atata suflet Si nu mi-ar fi atat de greu Daca intr-o clipa rece Iar mi-ar sopti ca imi trece Si se intoarce in viata mea

Uite cum innebunesc, vorbesc singur in oglinda Las sa curga lacrimi de o iubire ce n-o sa se stinga

Ma barfesti? Stai linistita nu ma jignesti doar îmi demonstrezi cât de proasta esti!

Deschide ochii, fa 0 mica analiza, 0 s` aflii intr-o zi k ti-ai dat prietenii pentru 0 p***a!

# Eu am sa fac ce nici o femeie nu a facut pentru tine, in loc sa ma dezbrac, o sa ma imbrac foarte bine

• Si totusi` Dupã tot ce ai fãcut, mai ai si tupeu` sã-mi ceri sã te iert?

Sa faci diferenta intre alte fete si fata ta, sa stii ca toate te vor, dar niciuna nu te iubeste ca ea

Mereu s-a vorbit s-a criticat despre trecut Conteaza ce vei face azi nu ce-ai facut! /

Nu ma crezi in stare? Nici'o problema nu ma cred nici eu Dar fereste'te de ziua'n care o sa prind tupeu

Imi impui prea multe, Chiar daca sunt chestii marunte! Crezi ca ma vei schimba?! Asta` i doar parerea ta!

Ca doi copii vom copilari nu sunt o visatore, iubirea trece prin stomac am nevoie de f0orta pentru tot ce 0o sa fac; x`

Si o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`` ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne` orice`semn se vindeca`dupa o vreme`!

Poate ca a fost o greseala facuta de mine, dar fara intentsie`! Sincer, nu am observat ca tsi-am dat prea multa atentie`!

Dar vai, te-am intrebat a nu stiu cata oara 'te duci sau stai?'si ai optat pentru a ramane Bai, mai bine plecai!

Amintirea ta mi`e dusmanuu` cel mai de temut, sh cand dragostea vb`este parca tot pamantu`i mut!

Nu are rost.t uiti in oglinda si zici." bha esti prost " [da] "bha cum ai putut bha s o lasi sa plece? cand tu o iubesti si ea t iubeste?

Sunt udă``S-S-Sunt udă``Sunt udă ploaie, băiatu' mă îndoai``Îmi place``Î-Î-Îmi place``Îmi place aşa`` O la l``

Unii chiar nu gandesc dupa tipar, de asta in viata mea declar ca`s unic proprietar

Si hai sa plecam departe! Sa uitam de toate;]Sa fim acei copii.Ce mereu se vor iubi!

•Trăiesc din fantezii, visez la nebunii, e o poveste` pe care o Stiï.

Vr sa ruleezz Sa fumezz SA MERG PE DRUMU' PE KRE.AM MAI MERS nu vr steess, ma cauta dess vad clar prin fumu' pe unde o sa ieess:X"

# În sfârşit am găsit pe cine trebuia ♥, el e cel care merită toată dragostea mea şi i-o voi da.♥ -

# Cand te uiti la ea, parca te uiti la soare. Simti cum inima-ti bate, din ce in ce mai tare! ♥

# Vom fi fericiti zi de zi tu-mi vei da pofta de viata daca te am pe tine, nimic nu mai are importanta.

# Tu m-ai lasat pentru alta, si tot tu esti acu' gelos? Tu esti prost? Nu vezi ca n-are niciun rost? -

Nu-ti face griji daca esti singura, pentru ca Dumnezeu se uita la tine zicând :
" Te pastrez pentru cineva special "?

Baby uitate bine la mine, -Ma vezi bine da? Hocus pocus am disparut din viata ta

| ritza200 a răspuns:

Funda roxy
plz

| Cu_Fitze_Fetitza_1996 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ultimu status ii klasniihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cu_Fitze_Fetitza_1996):

Scuze, nu inteleg, ce vrei sa zici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ritza200):

De ce mi-ai copiat raspunsul?

| 28roxy explică (pentru anonim_4396):

Nu tiam copiat raspunsu am intrebat pentru ca nu stiam ce statusuri sa mai pun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ziceam de tine @28roxy ziceam de ritza200 ea mi-a copiat raspunsul, si mai cere si funda pe el

| 28roxy explică (pentru anonim_4396):

Aaa...

| ritza200 a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga daca l-am gasit si eu pe asta asta nu insemna ca l-am copiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ritza200):

Draga imi pare rau dar asta nu e dupa net, eu am foarte multe statusuri intr-un document.;-) si se vede ca e copiat dupa al meu fiindca ai aceleasi semne de la emoticoane. si in plus la tine nu apar;-)

| ritza200 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cum facem ca eu o am pe varamea care are un site de statusuri si am luat de acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ritza200):

Sigur laughing) ...lasa`mi si mie linkul ca sa te cred laughing)

| alexakidda a răspuns:

Buna. Sperr sa.ti placa statusurile lasate de mine. Nu sunt` furate`winking AM o pagina personala de de.astea le mai inventezwinking. Sa incepem :
1 Tu eşti fata cea cuminte care ştiu că mă iubeşte ♥. Iar eu sunt golanul tău care mereu te răneşte :-s.
2.Inima spune : "Cui ii pasa? oh go on " iar mintea spune "Tie Proasto! straight face ".
3. Contează să ai respect de sine, măcar un pic. Iar când vine vorba să te intereseze, de nimeni și de nimicwinking!
4. De câte ori mă vezi înebuneşti şi nefiresc. te arunci în braţele celei pe care n-o iubeşti oh go on.
5. Poate cândva îţi vei aminti de ea, de " aia mică " a ta. :-

| 28roxy explică (pentru alexakidda):

Mersi mult sunt superr!

| alexakidda a răspuns (pentru 28roxy):

Cu placereee;*. Ma bucur ca te.am ajutat`

| anamarya5780 a răspuns:

Ştii ce este cel mai greu în a deveni puternic? Nimeni nu te va întreba ce rău ti s-a întâmplat!

| anamarya5780 a răspuns:

Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoareaza nimic!

| anamarya5780 a răspuns:

Sa te fereasca Dumnezeu de indiferenta persoanei care te-a iubit, de intrebari al caror raspuns este tacerea si de boli ale inimii pe care nu le poate rezolva cardiologul...(ador foarte tare statusul asta)

| andrewwPK a răspuns:

Sus Pe Stanca cea de piatra un baiat judeca o fata judecata e facuta o ia in brate si o saruta:X:X:*:*:X

| Paula_Urdareanu_1997 a răspuns:

Ti-as raspunde, dar cu ce vrei sa fie statusurile?

| Funner a răspuns:

Salut,
incearca pe http://moldfun.net/statusuri-noi da scroll la pagina si apasa pe titlul cu volumul de statusuri care il doresti :) sunt foarte multe acolo )
funda?

| Symoonik a răspuns:

Am sa strang 3 ghiocei. sa te vad in par cu ei. Te iubesc...

| Elutza14Ela a răspuns (pentru ritza200):

Sunt faine... damii si mie nistee stsurii aicii te rog frumos:http://www.tpu.ro/......dau-funda/
Mersiii '!:*

| Geoorgiiii a răspuns (pentru Maysa):

Sunt superbeeeeeeee love struck

| CeRaCeRa a răspuns (pentru anamarya5780):

Super asta Ana-Marya:*

| anamarya5780 a răspuns (pentru CeRaCeRa):

Multumesc happy