| Nicu4454 a întrebat:

Vreau statusuri multe

Răspuns Câştigător
| Lilia2621 a răspuns:

Sunt născuta pentru a'mi iubi persoanele dragi* părinţii,prietenii.Eu devin mai fericita cînd îi fac pe ei fericiţi, cînd văd un zîmbet pe feţele lor, cînd pot să fac ca ei să zîmbească, cînd îmi sunt alături.

Noi oamenii suntem doar niste opere ale unui artist abstract
care, pentru ca n-am acceptat inimi de carton, ne-a dat suflete
si ne-a facut sa ne fie mereu rau de la fluturii morti pe care-i scuipam in fiecare seara cand privim stelele.

Învaţă să ai mereu un zâmbet ascuns in inimă !

Si ce?sunt mindra de faptul ca pot a iubi sincer si restul putin ma afecteaza!

Privesti'o cum merge, apreciaza'i pasul si cind iti vorbeste apreciaza'i gasul, daca iti zimbeste fa'i cerul mai albastru.

N-ar fi trebuit sa uiti un lucru!
O fi bine imbracata da'i goala pe dinauntru.
YOUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

e langa tine cand problemele sunt multe`si tot ea e singura care are rabdare sa te asculte

Am invatat ca poti continua inca mult timp , dupa ce ai spus ca NU MAI POTZI

Petala dupa petala a cazut din acel trandafir !

De ce sa minti? De ce sa faci o persoana sa sufere daca nu o iubesti?

-Te iubec! _Mersi, dar deja nu mai trebuie

Daca vreo data iti va fi dor de mine, sa-ti amintesti ca tu singur m-ai lasat sa plec.

Nimic nu trebuie de schimbat. Totul e minunat. It's MY LIFE!

Privita in ochi si mintita a fost, dar a iertat si a mers inainte !

El:Stii ce vreau? Ea:masina, apartament si bani? El: Nu! Pe tine, un baietel si o fetita.

Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare

[05/11/2011 23:21:20] Alina.: N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va despart

Dedicatie la radio pentru fostul iubit: Suge scumpule, sunt fericita

Nu Lasa Pe Nimeni Sa Te Faca Sa Crezi Ca Nu Meritzi Ceea Ce Ai Sau Ceea Ce Doresti!

♥ Sunt fericita datorita lui.Sunt fericita odata cu el.Sunt fericita alaturi de el.Sunt fericita pentru el.Sunt fericita pentru NOI !♥

Eu sunt unde sunt pentru ca ma simt bine,iubesc adevarat traind cu teama sa arat din cauza ca am fost dezamagita si imi trebuie timp si alinare!Daca vei privi in adincul sufletului meu vei observa ca sunt aceeasi,si posed aceeasi dragoste.Iubeste-ma!♥!

[09/11/2011 18:52:30] Alina.: Si totusi exista in suflet dragoste

[10/11/2011 19:44:45] Alina.: Prea multe vorbe au fost.e nevoie si de fapte

Crezi ca ea va mai plinge dupa tine?Nu! Tu ai invatat-o sa fie tare

Cind eu m-am nascut, lumea zimbea iar eu plingeam. Acum eu vreau sa-mi traesc viata in asa fel incit eu sa zimbesc iar lumea sa plinga.

-Cum se traduce "I love you?" -Te yubesc -Aaaaa, eu tot

Cea mai adîncă durere se află subt un zîmbet...

Să fiu cuminte?De mică îl vedeam pe Tarzan plimbîndu-se dezbrăcat.Cenuşăreasa venea acasă la 12 noaptea.Pinocchio zicea minciuni.Aladin era hoţ.Batman mergea cu 320 km la oră.Alba ca Zăpada avea 7 bărbaţi.Prea tîrziu! Nu e vina mea,e vina copilăriei mele

FII ELEGANT,nu Te VINde pe nimic.

prin aşteptări ne-am regăsit cîndva.
prin aşteptări trăim aparte
şi tot aşa. cîndva vom fi alături ♥

(L)Este atât de schimbată;x! Exact qum ai zis tu ca nu o să fie vreodata!

╔═.♥.══════╗
This is my friends
╚══════.♥.═╝

[23/11/2011 17:47:23] Alina.: da, eu greşesc, dar trăiesc din plin

Lacrimile unei femei le merită doar o ceapă.

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare

Toti cautam idealul, cind de fapt nici nu exista

Wikipedia:eu stiu totul Google:eu am de toate Internetul:fara mine nu aveti valoare Curentul electric:Serios?

Noi nu tinem minte zilele, noi tinem minte momentele

Iubiti pe cei care va face sa zimbiti

Daca baiatul te iubeste cu adevarat, el mereu isi va face griji unde esti si cu cine, nu doar sa te intrebe ce faci

si visul meu nu are limite

Ai cazut? Scoala-te. Nu poti? Stradui-te.Plingi? Sterge lacrimile. Te doare? Indura. Ti-i obijduitor? Uita. Cum? Cumva.

Oricine poate sa cucereasca o fata, dar nu oricine poate sa o pastreze linga el.

Intr-o zi se intalnesc dragostea si prietenia. DRAGOSTEA intreaba PRIETENIADaca eu exist tu ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde - Ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

O fata care iubeste cu adevarat nu va putea spune anume de ce il iubeste

-Vai, acesta e noul tau iubit? -Ba nu, nu e nou, dar ca a fost spalat cu Perwoll Color Magic

Ai grija de ea caci in ea este fericirea ta

Bani, femei si bautura, lasa totul sa fie ca in filme

Pe fata cu ochii verzi, niciodata sa n-o crezi, ea pe tine te priveste dar la altul se gindeste

Te sarut in vis, te sarut in scris, te sarut in gind dar in realitate cind?

A iubi e bine dar sa stii pe cine, sa iubesti curat un singur baiat.

Sa ai curajul sa spui da, sa ai curajul sa spui nu si orice s-ar intimpla sa ai curajul sa fii tu.

Nu iubi baieti frumosi ca sunt tare mincinosi, dintr-un zimbet dragalas te trezasti c-un copilas

Grea e viata unui peste ce sa zbate pe uscat, dar mai grea a unei fete ce se zbata sub baiat.

Imi place sa merg prin ploaie, caci nimeni nu ma vede cum pling pentru tine.

Cea mai mare minciuna-sa promiti persoanei iubite ca o vei iubi pina la sfirsitul vietii

Ea a ramas singura, siroae de lacrimi, in ochi tristete, in suflet durere, iar zimbetul este doar pentru persoanele care o incurajeaza.

Eu nu sunt frumoasa ca o papusa, nu sunt desteapta si nici idiala, sunt doar o fata cu un zimbet dragut, doi ochi stralucitori si un suflet adevarat.

Mi-e frica sa mai iubesc, caci dragoastea doare.

La intrebarea CE FACI?, raspund PERFECT, dar as dori ca cineva sa ma priveasca in ochi si sa-mi zica: SPUNE ADEVARUL

El chiar si pe obraz m-a saruta diferit

Cit de dureros e sa fii doar prietena celui pe care il iubesti

Noi nu tinem minte data, noi tinem minte momentele

Accept realitatea.Ea ma face mult mai puternica

Doar cu tine sunt fricita pentru ca te iubesc

Eu nu mai sunt acea fetita mica cu ochi nevinovati, gata, am crescut, dar sentimntele au ramas aceleasi. Te iubesc

Crezi ca o sa fug dupa tine? ha ha, nici sa nu te gandesti, sunt pe tocuri, mai e si coroana,doamne ferste sa cada

Tu pentru min esti totul, chiar si mai mult

intratit de mult isi doreste sai fie alaturi,atit de mult vrea ca aceasta vara sa fie nemaipomenita,cit de greu nu va fi dar ea a promis ca va fi fericita si va face totul pentru asta

Am nevoie de cineva,dar nu am ne voie de orcine!Am nevoie de acel cineva care are nevoie de mine...Te iubesc.

Imi este indiferent ce spune lumea, imi iubesc alesul inimii

Bucurii, fericire, zimbete, distractie, iubire. Asta e viata

Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericita, poti sa rizi cand inima iti plange!

Nu te schimba pentru cineva

♥Nici cel mai bun machiaj nu are cum să-ţi schiţeze un zambet atunci cînd esti trist.

Fii linga acela,care iti daruieste zimbetul pe fata

Fumatul inseamna moarte. Moartea inseamna comn. Somnul e sanatate. Asa ca fumati pentru sanatate.

No love. no stress. no problems

-Domnisoara, care e telefonul tau? -nokia. -Nu, am in vedere numarul. -Orange. -Nu, am vrut sa spun cifrele. -Arabe

Originala ? ♥ Mereu ! Copiata ? ♥ De fiekre data ! Ma barfesti? ♥ Bravo

La 3 ani ''Mami te iubesc" La 16 "Mama e atât de enervanta." La 18 "Plec de acasă" La 25 ''Mamă, ai avut dreptate" La 50 ''Nu vreau să-mi pierd mama" La 70 "As da tot doar s-o am pe mama linga mine"

Este adevarat ca "banii vorbesc" cel mai des ei imi spun: "La revedere!"

Salut mama, astazi am 19 baieti, asa ca vin dimineata

-Fiule, mergi la bucatarie ca ti-am niste sarmale! -Gustos, cum e orbitul cu gust de sarmale

Un tip intreaba o blonda vs. cand va duceti la viceu cu si va stergeti?/cu mina raspunde blonda./rau, eu ma sterg cu hirtie

Pentru iubita mea cristina, puneti piesa ¨te iubesc Andreea¨

Doamne, da ploaie la prosti si minte la cartofi:d

Frumusetea are nevoie de Photoshop, iar Photoshopul are nevoie de jertva

FARA MINE ESTI UN NIMENI- i-a zis internetul calculatorului

Eu vreau sa dorm all day all night.

Prognoza pe azi: se asteapta betii puternice, pe alocuri vor cadea pe sub garduri. Vor fi ploi cu precipitatii de 10 litri de vin si peregar 10m/s. In zilele urmatoare se asteapta pohmeliuri puternice, asa ca luati paharul cu voi.)))

Sa ai curajul sa spui da, sa ai curajul sa spui nu, si orice s-ar intimpla sa ai curajul sa fii TU.

-Scumpa mea, casatoreste-te cu mine! -Scuze dar acum nu pot, imi vopsesc unghiile.

Pe fata cu ochii verzi, niciodata sa n-o crezi, ea pe tine te priveste dar la altul se gindeste.

Prietenia îndoieşte bucuriile şi înjumătăţeşte necazurile.

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape …

Trăieşte clipa ce surâde Şi fericire-ţi poate da, În al vieţii joc te prinde Uită ce-i în urma ta.

¨nu mai pot fara tine¨ce fel de fraza e asta? daca ai spune ¨fac tot ce pot ca sa fii a mea¨poate m-ai pune sa ma gindesc.

Ha_) Limba română este singura limbă europeană în care se poate face o propoziţie completă, formată din 5 cuvinte, care conţin numai vocale (cu un total de 11 litere): „Oaia aia e a ei".

Vreau sa nu te bag in seama, sa te ignor, dar nu pot.E ca si cum i-as zice inimi: Nu mai bate. Stop ! ♥

1 răspuns:
| Andreea114820 a răspuns:

Status loading 99%
De maine fii mai bun…dar eu tot rea raman!
Fac dus.nu dati buzz k nu stiu sa inot!
Ma uit la un film de groaza.nu dati buzz k ma sperii!
Priviti.admirati...eventual salivati.dar va rog NU DERANJATI!
Fiecare trebuie sa existe, dar de ce tocmai tu?
DND... dresez catelul de usturoi rolling on the floorrolling on the floor
DND...ma deranjezi doar daca imi spui k ma iubesti!
Lasa-ma cu textele…ca iti pasa sau conteaza.lasa-ma cu lumea care nu ma agreeaza…aproape tot ce mi-am dorit am obtinut….si daca nu a fost asa.a fost pentru ca n-am vrut!
Am corpul de felina,privire si piele fina,ochii de vipera veninoasa,caracter de satena norocoasa
Cand am fost cu tine m-am simtit bine, acum ca ai plecat ma simt minunat!
Scoala din Romania : profii dau teste, iar elevii copie de pe telefon.
Am primit confirmarea.Coroana funerara a ajuns azi la profa de engeza deci maine puteti sa nu va faceti tema,dar astept un suc.
Invat sa plang fara lacrimi, sa admir cu masca indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire! Am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!
Fii parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita.Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.
Invata sa suferi de vrei sa iubesti, invata sa fii liber de vrei sa traiesti, nu dispera cand viata te apasa si nu plange de-al tau destin. caci dupa lacrimi viata-i mai frumoasa, cum dupa soare ceru-i mai senin.
Secretul e sa risti, sa te simti bine si sa castigi!
Nu lasa pe nimeni sa te cunoasca perfect!
Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.
Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu cu o treapta deasupra lor!
N'ai sa ma vezi ca plang.N'ai sa vezi ca ma ascund.Sunt pur si simplu ceea ce sunt. Pornesc la drum razand si obsedata de un gand.Vesnic luptand.N'ai sa ma vezi renuntand.
Sunt inofensivă, dar gândul meu e criminal!