| Ellliiii a întrebat:

vreau sa trimit un colet unei fete dar ideea e ca fata aceea este de la tara adica datele ei sunt cam asa: localitatea: xxx Judetul xxx Comuna xx Nr xxx, asta a fost un exemplu astea sunt datele pe care mi le-a dat ea...dar la buletinul de expeditie nu stiu unde sa trec comuna...in locul strazii? Please help! Dau fundita

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pe buletinul de expeditie nu gasesti si localitatea, si comuna, ca e tot aia. La localitate scrii numele comunei. La strada nu scrii nimic. Scrii comuna, judetul si numarul. Daca gasesti si codul postal, cu atat mai bine. Daca nu, nu-i bai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In locul localitatii.

| RS4 a răspuns:

O intrebi daca nu are denumirea strazii pe care sta (ex. str. principala 32), atunci completezi exact cu datele care ti le-a dat! nume prenume, mai jos comuna si nr casei (eventual si strada daca iti da) si judetul! bafta!

| Ellliiii explică:

Mihai, stiu cum se face ..nu e prima data cand trimit un colet doar ca... uite mai exact adresa fetei: localitate Pietrosani, comuna Puchenii Mari, judet Prahova ma rog ...mai am si numarul si codul postal.