| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Copilul are 19 ani impliniti si va sustine in vara anului 2023 examenul de bacalaureat. Cursurile clasei a XII-a se vor incheia in iunie. Contributia de intretinere a copilului mai trebuie platita incepand cu luna iulie, avand in vedere ca acesta nu este inscris intr-o forma de invatamant? In cazul in care promoveaza examenul de Bacalaureat, poate face dovada inscrierii intr-o forma de invatamant superior, chiar si contracost, abia prin septembrie. Multumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula admiterea in invatamantul superior este in luna iulie, asa ca va urma studiile in continuare si va trebui sa platesti intretinerea in continuare.

| sierra1 a răspuns:

"Contributia de intretinere a copilului mai trebuie platita incepand cu luna iulie, avand in vedere ca acesta nu este inscris intr-o forma de invatamant?"

INCĂ nu știi, poate că da, poate că nu (va fi inscris intr-o forma de invatamant)

| PedoBarbie a răspuns:

Dacă tu întreții copilul probabil e al tău fiind așa număr trebuiii să te doară la card ci la cord că doar ești părinte le lui.