| Ensiferum a întrebat:

Doresc sa trimit un colet mic in Marea Britanie, ce metoda imi recomandați si care ar fi procedurile?

4 răspunsuri:
| Pandicornita a răspuns:

Iti recomand posta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poșta Română, inainte de Brexit. După se complică procedurile. Curieratul e mai simplu, mai rapid și mai scump. Suni la curier, spui ce vrei, ce trimiți.

| DianaTPU a răspuns:

Buna. Cel mai ieftin o sa fie prin posta, 44, 80 lei pe colet sau 14, 80 lei pe kg. Mergeti la posta cu coletul impachetat si ii cereti doamnei de acolo o fisa de livrare pe care o completati cu datele dumneavoastra si ale destinatarului. Am mai expediat si eu prin ei si a fost totul ok, m-au ajutat angajatele cand nu am stiut sa completez ceva, doar ca e posibil sa prindeti coada.

| venividivici2017 a răspuns:

Daca ai pana in 20 kg, o sa platesti 20 lire(echivalent in lei).Ce depaseste 20 kg, se plateste 1 lira pe kg. Poti trimite cu Pandoras Courier, ii gasesti pe Facebook, sunt din Botosani.Sunt de incredere, si poti trimite door to door!