| mihnealuca a întrebat:

Cam cat costa un pasaport?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Uite aici, http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/indexActe7.html
Pa, pa.

| N0xEterniS a răspuns:

- Pasaport Simplu Temporar (cu valabilitatea de 1 an) – 100 de lei (fata de 84 de lei) + 32 de lei (taxa consular) + 100 de lei (taxa de urgenta)

- Pasaport Electronic Simplu (adulti si minori peste 6 ani) cu valabilitatea 5 ani – 270 lei (fata de 244 lei), la acest adaugandu-se taxa consulara;

Pentru Pasaportul Electronic Simplu (minori sub 6 ani) cu valabilitatea 3 ani, pretul ramane acelasi, de 244 lei, la care se adauga taxa consulara, de 32 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand mi l am refacut in 2012 m a costat in jur de 250 de roni pasaport simplu electronic, pana in 300 de roni sa te coste undeva la 270-280roni.succes.