| Psihoyounger a întrebat:

Care este cea mai frumoasa tara din lume, exceptand Romania?

Răspuns Câştigător
| roksyk a răspuns:

Daca te referi la peisaje, ar fi; 1. Elvetia 2.Austria/Germania 3.Australia... Daca te referi la tehnologie, atunci U. S. A. sau Japonia, intr-adevar... Insa noi, romanii, chiar daca Romania este o tara exceptional de frumoasa, cu peisaje uluitoare, nu stim sa o pretuim si valorificam... Sa vedeti voi la francezi, ei fac obiectiv turistic si din cel mai putregait castel de pe vremea lu Pazvante Chioru`...:-|

46 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Potugalia:p:p
x:love struckx:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

U.s.a...este cea mai frumoasa tara din lume. din punctul meu de veder.nu stiu ce preferati voi. dar eu prefer america.este cea mai frumoasa tarasi in curand o sa ma mut acolonu e super?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Topul meu este:
1.Noua Zeelanda
2.Australia
3.Canada
4.USA
5.Norvegia
6. Japonia
7.Kenya
8.Argentina
9.Franta
10.Germania
*Eu prefer tarile mai departate asadar mai putin din Europa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca cea mai frumoasa tara din lume este MOLDOVA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da Romania e urata mie imi place europa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este fra

| diavolitza a răspuns:

SUA mi se pare cea ma grozava tara

| miaks a răspuns:

Clar Canada

| emmayhr a răspuns:

Fiecare tara este diferita. fiecare are frumusetea ei. intr-adevar, Romania este o tara minunata. dar noi, romanii nu stim decat sa o stricam si nu pretuim nimic de la natura. eu am calatorit in mai multe tari... Dubaiul, este foooarte frumos, prin constructiile lui fascinante si lumea exotica de aclo, unde intalnesti la tot pasul verdeata, avioane cu seici care aterizeaza peste tot... minunat. pentru vacante, iti recomand Dubai! este cam greu pentru buzunar, dar MERITA!

| VICTORX6_7695 a răspuns:

Romania,este intr-adevar frumoasa, dar din cauza conducerii atrage prea putini turisti, pe plan mondial cea mai frumoasa tara este considerata FRANTA deoarece au obiective turistice atat de vizitate incat populatia lor e de 68 mil loc. iar turistii care ajung anual acolo sunt estimati la 80 mil

| rmc1234 a răspuns:

Mai Romania este ca mai superba tara de pe pamant avem peisaje uluitoare pe care straini ne invidiaza poate ca nu avem cel mai inalt munte sau cea mai puternica tehnologie dar avem : cetati pintre castelul bran,munnti, dealuri, paduri si multe altele

| iulia00000 a răspuns:

Australia am fost acolo este super frumoasa!

| rskk a răspuns:

Lituania

| biadghejd a răspuns:

India are cele mai frumoase peisaje. nicicaieri nu mai este asa. Iubesc Romania tara mea Si India cea de a doua tara a mea. Daca vreti mai multe detalii despre India dati buzz la giulia_barbie2007

| AlexandruSassu a răspuns:

India este cea mai frumosa tara

| deea_3009 a răspuns:

Dupa parerea mea SUA ramane cea mai frumoasa tara pentru mine de asemenea si Spania este o tara foarte frumoasa Franta este o tara frumoasa cu locuitori linistiti si oameni romantici si desigur Australia care are animale unice si speciale ursul koala strutul etc.si peisaje foarte frumoase