| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre o replica a unui iphone 5 si iphone 5 original?

Răspuns Câştigător
| Hevnoraak a răspuns:

Replicile sunt făcute din materiale ieftine,de proastă calitate, în timp scurt, cu manoperă proastă, făcute să țină perioade mici de timp, programate prost cu softuri incomplete.Nu sunt la fel de rezistente ca originalele.
Singurul avantaj este prețul scăzut.
Telefoanele Originale sunt fabricate din materiale scumpe,rezistente,rare,care necesită aparatură complexă și experința mare pentru a fi făcute, sunt bine programate, au softuri complete, sunt testate înainte de ambalare și în plus au garanție pe o perioadă de timp.
Singurul dezavantaj e prețul ridicat, dar merită dacă vrei un produs de calitate.

5 răspunsuri:
| emstrong a răspuns:

1.este mai ieftin
2.nu merg aceleasi aplicatii
3.au o camera slaba
4.bateria nu este de calitate
...i-ati unul original sau dupa parerea mea i-ati un Samsung galaxy!big grin

| horia2012 a răspuns:

Verifica link-ul.
http://kuwaitiful.com/tech-gadgets/iphone-5-vs-fake-iphone-5/
Personal, intereseaza-te obligatoriu de service, eventual sa-ti de-a banii inapoi, pentru ca este destul de riscant.

| alexConstanta a răspuns:

Din cate am auzit replicile in general nu ai nici wi-fi

| cristiiiiiii a răspuns:

O diferenta ca de la cer la pamant. Doar aspectul exterior coincide, in rest nu poti face comparatie cel original este cu mult mai bun

| gabi13579 a răspuns:

Replica e mai ieftina, nu e compatibila cu multe aplicatii, se inteapa jocurile si aplicatiile