| vavi a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele unui profesor?

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Avantajele sunt: Ai vacanta mare (cam 4 luni pe an), ai un program scurt la scoala - de maximum 4-5 h /zi, poti da meditatii contra bani eleviilor tai dupa cursuri(asta daca poate fi numit un avantaj).

Dezavantajele sunt: Ai salariu mic, Stress mult, Responsabilitati mari.

2 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nu cauta avantaje si dezavantaje in meseria de pedagog, daruirea si pasiunea cu care faci aceasta meserie iti vor da satisfactii, gandeste-te ca "modelezi" minti umane, conteaza mult, nu?!