| anonim_4396 a întrebat:

Ce antivirus nu consuma resurse

4 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Toate consuma.De aia nu mai folosesc antivirus de 3 ani, si sincer e mult mai bine.Ti-as putea scrie 20-30 de randuri de argumente de ce sa nu folosesti antivirus, dar mi-e teama ca nu vei citi oricumhappy
Asa ca in 3 cuvinte iti spun: Nu recomand antivirus, cine vrea chiar argumentele, sa-mi lase un mesaj.

| Sihastrul a răspuns:

Orice antivirus are vulnerabilitatile lui, de multe ori un antivirus care "mănâncă" putine resurse face rabat de la securitate, iar cele care sunt foarte bune pe partea de securitate consuma foarte multe resurse, sau stau prost cu update-ul.
Avira si MSE, se incadreaza in ceea ce cauti + securitate.

| DanAmarandei a răspuns:

Nici unul. Tu poti sa te lupti cu gripa fara sa metabolizezi nutrienti care sa-ti dea energie?

| claudiuSn a răspuns:

Avast