| gogukiseleff a întrebat:

Ce antivirus sa imi instalez pe laptop, care nu consuma resurse multe si prinde toti virusii?

Răspuns Câştigător
mihaicd
| mihaicd a răspuns:

In ceea ce priveste o solutie only antivirus, recomandarea multora este Nod 32.

Dar daca preferi o suita antivirus+antispyware+firewall, iti recomand ZoneAlarm.

12 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Nu stiu care este cele mai bun, dar iti pot recomanda: Avast, Nod 32, AVG.

| valyb a răspuns:

Desi este o problema mult dezbatuta pe forumuri care antivirus e mai bun, eu pot sa iti spun din proprie experienta ca Eset Nod32 este antivirusul de care nu ma despart de 3 ani. Am mai incercat si alti multi antivirusi, dar tot la nod32 m-am intors. E putin mai complicat de setat dupa ce il instalezi, dar dupa aceea chiar nu trebuie sa mai faci nimic.

| somebody a răspuns:

Cu siguranta Eset Nod32

| andrada_8748 a răspuns:

Categoric BitDefender.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avast! e bun si sigur... n-am avut probleme pana acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eset Nod32, il folosesc de vreo 2 ani si n-am avut nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu folosesc AVAST si e fffffffffffffffffffoarte bun ti-l recomand cu incredere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BitDefender este cel mai bun, am vazut si un test recent de la Av-Comparatives care arata ca BitDefender este printre primii la detectia de virusi si mai ales la viteza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avira antivir personal. pasta il am si eu si e super bun!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avast til recomand detecteaza ori ce virus. inainte nu am avut antivirus iar virusi strabateau peste tot in calculatorul meu. de cand mi-am bagat avastul numai am probleme este super bun. Recomand allz

| LetalShot a răspuns:

Bitdefender internet security 2013

| petrebatranetu a răspuns:

AVAST! e bun si n-am avut nicio problema de 1 an! ...si stau pe comp. zilnic...