| anonim_4396 a întrebat:

Ce program imi trebuie sa vad filme HD si full hd, nu ma intrebati de monitor sau placa video ca am cel mai performant Led full hd si placa video Full hd cu esire HDMI si cablu HDMI monitor - placa [funda]

Răspuns Câştigător
| iryonutz a răspuns:

Pai... Sunt mai multe codecuri... Dar eu folosesc KmPlayer:
http://kmplayer.en.softonic.com/
Daca ai sa descarci filme si nu iti merg cu acest program sau iti apara mesaje de genu "descarca din (x link) programu pentru a vedea filmu" atunci sterge si descarca filmul din alta parte caci am patit si am citit pe forum. E un virus, adica filmul iti zice sa descarci de pe linkul ala un program dar e un fake / un virus...
In fine...Deci intrebarea ta era ce codec folosesti:
Kmplayer e foarte bun dar sunt mai multe programe, doar ca e usor de folosit si merita sa incerci;)

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un program full HD, cel mai tare si cel mai performant, daca o fi asa de tare precum sculili tale. Apropo care-i led-ul asta cel mai performant si pe deasupra si full hd ca vreau sa imi cumpar si eu unul. Si sa nu ma minti acum ca este ledul de la brichetele chinezesti, ca zau ca ma supar! Si alt apropo dupa tine care-i diferenta intre HD si fulllllllll hd?

| CapitanuSemafor a răspuns:

Un player...atata timp cat filmul e HD

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

VLC Media player - player universal, vezi orice cu el fara vreun codec aditional de instalat DAR uneori la HD face urat (fara legatura cu placa video sau monitorul) - incearca-l si daca nu esti multumit, poti incerca cu Media Player Classic.
In uuuultima instanta, downloadeaza-ti Matroska Codec Pack, codecurile native pentru fisiere HD in format *. mkv

| Eღilia62 a răspuns:

Gom Player! Eu zic ca-i bun!

| LeMotán a răspuns:

In general orice player video. Eu recomand Media Player Clasic, pentru ca vine cu multe codecuri si alte "minunatii, mananca foarte putine resurse si citeste cam orice.
Uite si-un link de download:
http://www.free-codecs.com/download/media_player_classic.htm
Bafta!

| yoo23 a răspuns:

@anonim
hd= 720p
full hd= 1080p
poti vedea diferenta la unele clipuri de pe youtube.
Cat despre program- incearca VLC.Eu pe asta il folosesc, e usor de folosit, e si impecabil.

| dicualex a răspuns:

Dupa ce spui tu ca ai. Cel mai performant Led full hd [1900 x 1080] si placa video Full hd? Nu cred ca scrie acolo la placa video 1900 x 1080, in fine, Pot sa te intreb ce placa? video ai? daca ai nVidia nu ar trebui sa-ti faca probleme in nici un player, dar ma rog foloseste bs player sau Dziobas RAR player. Succes si vizionare " Full Hd " placuta

| LeMotán a răspuns:

@yoo23: HD simplu nu ai sa gasesti.
HD Ready - 720p
Full HD - 1080p
Diferenta vizibila apare la diagonale mai mari de 42 inch (106 cm).

| Kaz a răspuns:

Incearca Splash Player e pentru filme HD dar iti merg si cele normale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci sa lamuresc o chesti, mi-ati pus niste intrebari, placa video am Ati Radeon 4670 HD, 1Gb. si Led nu e chinezesc am dat destul de mult pe el de la flanco e un Samsung nu zic modelu ca apar si alte disvergente
pentru uni anonimi care nu stiu sa raspunda la intrebare pusa de mine ca caut un program ei zic de alt ceva lolz.
oricum mersi la toti

Alte răspunsuri
| vigome a răspuns:

Daca ai dat 30 de milioane chiar esti fraier. Da-mi mie 20 si iti dau ce marca de tv-led vrei. Si imi ramin si vreo 100 de euro ciubuc pentru mine, bani cu care mai pot cumpara un,, led" de 19", mai bun ca Samsung-ul tau. Si sa stii ca vorbesti fara sa ai habar si continui sa te lauzi si nu e frumos. Si bafta la ratele de la Flanco si ca sa vezi ca nu sunt rau iti doresc sa ajugi sa cistigi bani macar cit mine si apoi sa vorbesti si sa analizezi cine e mai copil dintre noi doi.

Alte răspunsuri
| yoany_7175 a răspuns:

Inseamna ca e tare

| yoany_7175 a răspuns:

Ce bine suna >

| Roger_Caldararu_1972 a răspuns:

Vreau da vad filme hd