| olixandru a întrebat:

Salut, vreau sa-mi iau un monitor full hd, pentru a viziona filmele hd imi trebuie si placa video hd? Mentionez ca am tras cablu hdmi din placa video actuala la tv si se vad calitate hd. Placa video pe care o am este NVIDIA GeForce 9400 GT, memorya 1777 mb

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Placa video trebuie sa fie de calitate HD. Dar aici intervine altceva: placa de baza suporta asa ceva? Oricum, placa ta nu poate avea 1777 mb. Nu exista asa ceva. Placile sunt multiplu de 8. Adica 8, 128, 256, 512, 1024,... etc.