| anonim_4396 a întrebat:

Cremele anti-tantari ajuta la ceva? Chiar sunt bune?

4 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Eu am folosit, si tot am fost ciupita de tantari, dar m'au ciupit mai putinibig grin

| sese a răspuns:

"Sunt prea multe firme producatoare de asemenea substante pentru a fi enumerate aici, uneori aceste substante isi fac treaba cu brio, tantari nu musca pielea protejata dar totusi continua sa bazaie enervant in jurul nostru, sa ne intre in ochi si urechi iar transpiratia spala destul de repede pelicula protectoare. Daca pana acum cea mai folosita substanta antitantari era N, N-diethyl-3-methylbenzamide (DEET), mai nou s-a descoperit ca toxicitatea acestuia poate afecta sanatatea celor care le foloseste. Cele mai moderne solutii anti tantari sunt mult mai naturale in componenta lor intrand uleiuri esentialede cedru, geraniu si citronella."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| xioliolioloix a răspuns:

Da