| Дмiвa a întrebat:

Cum dezactivez casuta vocala pe Orange?

7 răspunsuri:
| cosmina05 a răspuns:

La *100#, servicii, mesagerie vocala

| Mentaaaaa a răspuns:

Apelezi *100# =>7.Servicii=>5.Mesageria vocala=>Status:Activ accesezi 1. Dezactivare

Răspuns utilizator avertizat
| CrazyBlacky a răspuns:

Suna la 200

| pacalici a răspuns:

Steluta 100 diez

| Iasssmy_5402 a răspuns:

Suni la 555. mai departe sper ca te descurci happy.

| tomberron a răspuns:

Daca ai Prepay te sfatuiesc sa suni la *100#, apoi alegi 7"Servicii si PUK" iar mai departe alegi 5 " Mesagerie vocala". Vei avea poate surpriza sa afli ca e dezactivata, dupa cum iti spune la status, dar nu-i crede. Suna-te de pe alt telefon si verfica. Daca nu e asa cum spun ei activeaza tousi mesageria, iar aopi o dezactivezi prin apelarea lui *100# si urmezi ramurile prezentate mai sus. Dupa ce o vei activa si vei reapela *100#, vei vedea ca ai si optiunea dezactivare, pe care de aceasta data poti sa o alegi. La final mai ai de raspuns 1 "OK" si gata. Eram foarte nervos caci la mine imi intra mesageria inainte de a raspunde apelului. Acum am reusit. Inca o observatie: cei de la Orange ascund aceasta optiune mai mereu in meniul *100# pentru ca am tot cautat pe net si raspunsul de-a lungul timpului a tot fost schimbat, semn ca cei de la Orange tot schimba meniul, facandu-l sa para viu, fiind mai ascuns si mai intortochiat. Daca ai mesageria activata ii favorizeaza, mai multe apelui, mai multe minute pe care sa le taxeze. Bafta la dezactivare! Uite cum te fac ei sa renunti la serviciile lor!