| Dan10079 a întrebat:

Cum este cu deochiul asta ca eu nu prea cred in deochi?

Răspuns Câştigător
| LineGuide a răspuns:

Sincer nici eu nu credeam dar:
Intr-o zi am deschis un Molitfelnic(o carte bisericeasca a preotilor cu rugaciuni) si ce crezi era acolo un titlu:''Rugaciune ce se citeste de preot la deochiat''Am ramas uimit dar totusi asa scria...

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nici eu nu cred....babele si superstitiile lor big grin

| KaRy a răspuns:

Pai deochiul, stiu eu, este cand se mira cineva foarte mult de tine, dar nici eu nu cred in asa ceva. happy

| HenkyPenky a răspuns:

Depinde de fiecare. Se zice ca persoana respectiva iti fura energia, de aici si durerile de cap laughing. Poti sa deochi de frumos dar si de urat. Inafara de Tatal Nostru' mai sunt cateva descantece. La mine merge in general dupa ce imi spune cineva Tatal Nostru.

| HocusPocus a răspuns:

Nici eu nu cred in deochi...laughing)E o tampenie