| marius_9738 a întrebat:

cum pot decoda un nokia 2330? e pe vdf! dar nu la service, poate cineva sa ma ajute. multumesc

3 răspunsuri:
| WhiteProud95 a răspuns:

Mai bine mergi la un service specializat decat sa il decodezi acasa sa-i dai soft-ul peste cap. o decodare costa cam intre 10-25 ron. daca il decodezi acasa si ii dai soft-ul peste cap tot la service mergi cu el si platesti se resoftarea si decodarea. Bafta happy

| Kido_2144 a răspuns:

Mai bine ti-ai baga mintiile in cap si ai da 10-20-30ron si ti l-ai decoda la service! Daca vrei tu sa faci teste pe propria raspundere si pe propiul buzunar cauta pe google "Cum decodez un telefon (Nokia)" vei gasi o multime de aplicatii, dar nu cred ca este o solutie. Bafta!

| andreipirca a răspuns:

Poi te duci in sir(daca esti din buciresti)sau poate iti faci drum pe acolo, si vezi ca este un (magazin) daca i pot spune asalaughingin fien este mai mic sub o scara pe care urci al etaj, intrebi si u, daca ai abonament trebuie sa ai grija ca daca nu inchei contractul trebuie sa platesti in continuare...chiar daca u ai decodat telefonul. funditabig grin