| cobritsA a întrebat:

Buna seara TpU!
Vreau sa va intreb care este cea mai mare fractura(adica, stiu ca exista dubla fractura, tripla)
La asta ma refeream!
Scuzati categoria, nu este asa potrivita!
O seara buna tuturor!

Răspuns Câştigător
| aleally98 a răspuns:

Pe langa fractura dubla si tripla mai este si cea multipla si fractura deschisa, patologica, de stres si fractura prin compresiune. Si daca vrei mai multe informatii despre aceste fracuri o sa gasesti pe site-ul :http://www.fractura.biz/......cturi.html

1 răspuns:
| hj121 a răspuns:

Cea deschisa, cand iese osul fracturat prin carne si piele.
Un numar max de fracturi nu se poate definii, difera de la caz la caz... eventual o spulberare totala a unei parti din os...
Sper sa nu te intalnesti never ever cu asa ceva doar daca o sa fi cadru medicalwinking