| Cybertrust a întrebat:

Cum reusesc sa conectez modemul de la RDS la un router wifi romtelecom si sa il transform in rouer wifi (router-ul acela alb care sta in picioare-router HG655b)?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ambele sunt codate.Nu se pupa impreuna.

| AgathaRo a răspuns:

Mai usor ti-ar fi daca faci rost de un router.
Firul de la lan de la modemul RDS o introduci in modemul de la RT in locul WAN si restul e cancan, setariilor trebuie sa le faci din modemul rt sa poti face conexiunea de internet. PPoe, user +pass. O sa fie vai si amar ca iti mananci zilele.

Răspuns utilizator avertizat
| Cybertrust explică:

In final, dupa multe cautari si telefoane date, am gasit raspunsul aici: .inu.nadrag.ro/cum-setezi-modemul-huawei-hg655b-pentru-rds/. Ii multumesc omului, care m-a scutit de 80 de lei pentru un router wifi!