| Liiiax99 a întrebat:

Cum se obtine viza in America ca sa poti deveni cetatean? Dar nu ai rude acolo si asa o sa fie si in Marea Britanie?

4 răspunsuri:
| Saveluc a răspuns:

Trebuie sa lucrezi in america cel putin un an si apoi ai de umblat dupa acte

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Saveluc):

Cel putin 5 vrei sa zici

suntserios
| suntserios a răspuns:

Viza pentru SUA si cetatenia sunt doua lucruri diferite

viza o obtii ca sa poti merge in SUA care impreuna cu cartea verde iti da dreptul sa muncesti si sa fii rezident

odata indeplinite aceste conditii te poti gandi la cetatenie care se obtine prin rezidenta mai mult de 5 ani sau prin casatorie cu cetatean american si rezidenta mai mult de 3 ani

apoi dai teste din limba, contitutie si istorie, ti se verifica cazierul si abia apoi se hotaraste daca primesti sau nu cetatenia

| venividivici2017 a răspuns:

In Marea Britanie, din fericire, din 2019 se va intra doar pe sistem de viza.Astfel nici un idiot, tigan si toti deparavatii care sunt vai de ei prin Romania nu vor mai putea patrunde aici. Cetatenia se va obtine dupa 5 ani, dupa o serie de teste, samd!