| 1Q a întrebat:

Daca acum am terminat anul 1 si am restanta pe a doua sesiune si daca nu pot sa dau restanta in Septembrie pot sa inghet acum anul si sa reiau din 2017 toamna anul 2? Sau reiau tot anul 1?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai ramas restant doar la o materie poti continua in anul II, dar numai daca ai numarul minim de credite pentru a promova anul si vei sustine examenul restant pe parcursul anului II, nu trebuie sa ingheti anul.

| 1Q explică (pentru Ioandelasal):

Pai nu trebuie sa inghet anul fiindca am o problema si nu pot sa mai incep anul 2 acuma in toamna si vreau sa inghet anul si sa incep anul 2 din toamna lui 2017, da nu stiu daca pot face asta daca am restanta ca nici pe aia nu pot sa o dau la toamna lui 2016

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru 1Q):

Vezi la facultatea ta care sunt conditiile concrete si daca ai numarul minim de credite prevazut.

| 1Q explică (pentru Ioandelasal):

Nu e nimeni la secretariat si nu am pe cine sa intreb

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru 1Q):

La ora asta poate ca nu, dar o sa fie maine dimineata. N-am de unde sti care este situatia la facultatea ta.