| LanguageMaster a întrebat:

Daca cumpar un stick cu Windows 10 retail pe cate calculatoare pot instala sistemul de operare?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde cate licente ai, daca ai una ai voie sa-l instalezi doar o singura data pe pc tau sau inca o data da doar pentru tine

| doctorandus a răspuns:

Oficial: pe cate licente cumperi. Neoficial: pe cate calculatoare vrei.

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

Microsoft ofera gratuit program de facut USB de instalare. Adica il poti activa doar daca-l cumperi sau spargi sau prin upgrade gratuit.

| RAY a răspuns (pentru doctorandus):

Sau rufus eu ala il folosesc sau poti descarca windows try si il poti instala pe en dispozitive dar tine doar 3 luni