| noname_1116 a întrebat:

Daca la un test sau o teza vezi un coleg care nu prea te intelegi cu el/te intelegi cu el il vezi ca are copiute si copie si la sfarsit cand iti va aduce teza/testul si ai luat o nota mai mica decat cel care a copiat il parasti?

12 răspunsuri:
| voisanye a răspuns:

In nici un caz...bravo lui ca a avut curaj sa copieze...sti cum e daca nu risti nu castigi si in plus nu cred ca te-ar crede profa mai ales daca stie ca nu te intelegi bine cu el o sa zica ca ai facut asta din invidie.

| Domyno a răspuns:

Draga "hotul neprins, negustor cinstit"! Care e treaba ta?
Si eu am in clasa un coleg cu care nu ma inteleg eu foarte bine, si l-am mai vazut copiind pe la unele teste, de ce sa-l parasc?
Daca o faci ura fata de tine va creste si " iti va taia craca de sub picioare" de cate ori are ocazia!
Stai cumintel, plus ca iti faci o imagine proasta atat in fata profesorului cat si a celorlalti colegi!

| Bella_3622 a răspuns:

Nu, nu sunt genu asta de persoana. Logic ca nu mi-ar conveni sa imi faca mie asa cevawinking. L-as lasa in voia lui. Nu imi pasa de ce fac alti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer da pentru ca nu e corect acest lucru si daca altul copiaya nu trebuie sa o faci si tu da ma rog ce intrebare banala

| Ancutsa a răspuns:

Buna!

Mie nu mi-a placut niciodata sa parasc dar uneori am fost nevoita ca nu mai suportam ca unii sa invete iar altii sa copie si uite ca cei care au copiat au luat nota mai mare si cei care au invatat au luat nota mai mica deoarece nu si-a adus aminte tot...

Poate intr-o zi o sa vrei si tu sa copii pentru ca nu ai invatat sau ai avut diverse motive iar cel pe care l-ai parat odata o sa te vada. ce crezi ca va urma? o sa se razbune!

Cel mai bine este sa-l lasi in pace ca intr-o zi tot va fi prins. eventual il scoate la tabla sau il asculta si nu stie nimic din ceea ce a scris in test/teza.

Multa bafta! :*

| heartgrenade a răspuns:

Bah fratilor... se zice 'sa copieze', nu sa copie. ce puii mei?

| lora3u a răspuns:

Metoda asta se practica oriunde si de oricine. deci e foarte bine ca a reusit sa se descurce, oricum notele de la scoala nu reflecta in totalitate ce stii, ce cat de bine ai scris ( nu conteaza sursa ). si eu practic metoda, si chiar am note bune laughing. Mai si invat, dar strict la obiectele care imi pasa si care stiu ca o sa imi trebuiasca si mai tarziu. In rest copii ( din caiet, ori de la colegi, ori atfel ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, sa se faca DReptATE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
trebuie sa-l parasti imediat ce il vezi, nu dupa!
ai fost partas la un furt, deci daca ai fi luat nota mai mare nu ai fi vrut sa zici nimic
sunteti amandoi cam pe aceeasi linie a "necinstei"
huooo

| Ramona_5995 a răspuns:

In primul rand, se zice "copiaza", nu copie, si in al doilea rand, raspunzandu-ti la intrebare, NU!

| lidiadinca a răspuns:

Nu pentru ca masi da si eu de gol