| 200215 a întrebat:

Ajutor! A venit teza la romana si am luat nota mica
Ps: am fost prins ca am copiat
Cum le spun parintilor!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Simplu si direct:
" -Mama, tata, stati jos sa va spun ceva! Tocmai am fost prins ca am copiat la teza si mi-a pus un doi, ceea ce posibil ma va duce la corijenta la acel obiect.
Imi pare rau ca nu am invatat si am vrut sa-l smecheresc pe profesor, dar promit sa invat pe rupte de azi inainte si sa iau numai note foarte mari."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci si le explici frumos ce s -a intamplat. In cele din urma vor afla, mai bine sa afle de la tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu le-as spune.

| Dieneez a răspuns:

Pai poti sa nu le spui

| PorianDopa a răspuns:

Prieteneste iti spun, spune i mamei sau tatalui, celui cu care te intelegi mai bine. Ai grija de tine, nu ascunde, in minciuna furia se dezvolta.

| allexb10 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa le spui de acum, caci o sa fie mai rau daca afla mai tarziu.

| allexb10 a răspuns:

Mai bine le zici de acum, caci de afla mai tarziu o sa fie mai rau ca nu le ai spus.